راهنمای خرید دریل چکشی

 

راهنمای خرید دریل چکشی و نکات مهمی که قبل از خرید دریل چکشی باید بدانید:

 

طراحی بدنه

به یاد داشته باشید که نحوه کار با دریل در هر مدل و اندازه ای، دستی است. بنابراین طراحی محفظه اینگونه ابزارهای برقی در مورد نحوه استفاده هر چه آسانتر از آنها، می تواند بسیار مهم باشد و از کبودی و خستگی دست در هنگام کار در ساعت کاری طولانی جلوگیری کند.

بعضی از دریل ها در جلو نیز دسته دارند که معمولاً برای افرادی که در حین حفاری یا تراشکاری باید بیشتر روی سطوح مورد نظر تمرکز کنند، مناسب است.

 

طراحی دسته دریل

انتخاب دریلی که دارای دسته باشد بسیار مهم است؛ تا بتوانید به راحتی آن را نگه دارید و از کار با آن احساس خستگی نکنید. هنگام کار با این مدل دریل ها، دست کاملاً راحت است و نیازی به تعویض ندارد. این همچنین به شما امکان می دهد تا فشار دریل را به خوبی در نقطه مورد نظر خود متمرکز کنید.

 

قدرت موتور

توجه داشته باشید که دریل شما چه برقی و چه بی سیم، قطعاً یک موتور برقی در بدنه خود دارد و در این زمینه نیز باید با توجه به نیاز خود، دریل با موتور قدرتمند خریداری کنید.

آن دسته از افرادی که برای ایجاد چند سوراخ ساده در دیوار خانه خود به یک مته نیاز دارند، با خرید یک مته قدرتمند، فقط منابع مالی خود را از دست می دهند.

 

گشتاور چیست؟

گشتاور به نیروی چرخشی دریل گفته میشود و مقیاس اندازه گیری آن نیوتن متر (Nm) است. باید گشتاور دریل را متناسب با کاری که انجام میدهید، تنظیم کنید.

بنابراین، دستگاهی را انتخاب کنید که تنظیمات گشتاور مختلفی داشته باشد. برای کارهای سنگین مانند حفاری آجر و سنگ، بهتر است دستگاه را در موقعیتی تنظیم کنید که دارای گشتاور بالا باشد. اما هنگام کار با سطوح چوبی و پلاستیکی، کار با گشتاور کمتری ایمن خواهد بود.

 

سرعت گشتاور

سرعت دریل بر حسب دور در دقیقه اندازه گیری می شود. هرچه این مقدار بیشتر باشد، سرعت چرخش مته سریعتر است. بعضی از مدل ها به شما این امکان می دهند که سرعت دریل را تغییر دهید و آن را در حالت های مختلف مانند گشتاور تنظیم کنید. سرعت های پایین برای باز و بسته شدن پیچ ها و کار با سطوح نرمتر گزینه بهتری است. برای سطوح سنگین تر و کارهای سنگین تر ، بهتر است از سرعت های بالاتر استفاده کنید.

 

 

 

تهیه شده در واحد تولید محتوا زیمبرگ

 

admin
ارسال دیدگاه